Новини 17:55

Україна засудила початок видачі паспортів РФ жителям окупованого Донбасу

У МЗС наголосили, що відповідні дії Росії стали черговим підтвердженням грубого порушення норм міжнародного права та державного суверенітету України.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує початок видачі російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також продовжить працювати над упровадженням відповідних санкцій. Про це у п'ятницю, 14 червня, повідомила прес-служба МЗС.

 

"Такі дії РФ є юридично нікчемними, вони не мають жодних правових наслідків і не визнаватимуться ні українською стороною, ні світом. МЗС України продовжуватиме працювати з нашими міжнародними партнерами з метою застосування до причетних до процесу т.зв. спрощеної паспортизації жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей секторальних санкцій, а також розширення міжнародних персональних санкцій", - йдеться у повідомленні.

 

Дипломати наголосили, що початок видачі російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій України стало черговим підтвердженням грубого порушення з боку РФ норм міжнародного права та державного суверенітету України.

 

Як повідомлялося, Російська Федерація у п'ятницю, 14 червня, почала видачу своїх паспортів жителям так званої "Донецької народної республіки".

 

Нагадаємо,24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Екс-президент Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій у зв'язку з указом президента РФ Владіміра Путіна. Крім того глава держави доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

 

Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що указом про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік" президент Росії Владімір Путін впроваджує в Україні методи, застосовані в грузинських Абхазії і Південній Осетії.

 

Водночас глава МЗС України Павло Клімкін назвав указ президента Росії Владіміра Путіна продовженням агресії і втручанням у внутрішні справи України.

схожі новини