Новини 13:26

Брюссель не критикуватиме закон про освіту у проекті заяви саміту Україна-ЄС

Посли країн-членів ЄС схвалили відповідну заяву та надіслали до Києва для подальших зауважень.

Європейський Союз відмовився від критики українського закону про освіту у проекті заяви про саміт Україна - ЄС, який запланований у Києві 8 липня. Як повідомляє "Радіо Свобода".

 

Зокрема,посли країн-членів ЄС схвалили 13 червня відповідну заяву та надіслали до Києва для подальших зауважень. У заяві йдеться, що Євросоюз продовжує визнавати європейські прагнення України.

 

"Брюссель визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір, як зазначено в угоді про асоціацію", - зазначається в документі.

 

Варто зазначити, що подібне трактування містилося і в заключному комюніке минулорічного саміту. Проте у попередніх заявах містилися негативні висловлювання стосовно українського закону про освіту, ухваленого у 2017 році, які ініціювала Угорщина. До того ж Будапешт блокував усі засідання комісії Україна - НАТО на найвищому рівні.

 

Будапешт стверджував, що нові законодавчі норми обмежують право угорських етнічних меншин на навчання рідною мовою. Київ у свою чергу наголошував, що закон не є дискримінаційним, і має на меті забезпечити, щоб усі громадяни держави могли говорити державною мовою.

схожі новини