Новини 2019-06-21 00:52

Протести у Грузії. Правоохоронці застосували сльозогінний газ і гумові кулі, десятки постраждалих

Медична допомога знадобилась і Хатії Деканоїзде.

У Грузії після того, як протестувальники прорвалися до внутрішнього подвір'я грузинського парламенту, серед них утворилася тиснява. Згодом правоохоронці застосували проти активістів сльозогінний газ і гумові кулі, десятки постраждалих. Допомога знадобилася і колишній очільниці Нацполіції України Хатії Деканоідзе.

 

Через поведінку російських парламентарів, що прибули для участі в Міжпарламентській православній асамблеї у Грузії розпочалися масові протести. Жителів країни, зокрема, обурило те, що російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов, відкрив сесію асамблеї, сидячи у кріслі спікера парламенту країни.

 

Зрештою кілька сотень протестувальників увірвалися у внутрішнє подвір’я парламенту, і після цього ситуація загострилася. Як пише видання "Новости-Грузия", натовпу протистоять поліцейські, які намагаються не пропустити учасників акції усередину будівлі парламенту.

 

Проти людей використали сльозогінний газ та гумові кулі. Вже відомо про десятки постраждалих як з боку мітингувальників, так і зі сторони правоохоронців. Так, Мінохорони здоров'я країни звітує про 52 постраждалих: 38 з них – правоохоронці. Водночас, грузинські ЗМІ переконують, що щонайменше 40 осіб забрали "швидкі". Серед постраждалих і журналісти. За інформацією "Руставі-2", декілька людей перебувають у тяжкому стані.

 

На місце протестів також прибув міністр внутрішніх справ Георгій Гахарія та його заступники. За словами посадовця, "все, що тут відбувається, називається штурмом державних інституцій". Крім того, у внутрішньому дворі парламенту ще від початку акції перебувають кілька десятків автобусів, з поліцейськими, екіпірованими щитами та касками. Видання переконує, що поки проти натовпу не було використано жодних силових методів.

 

Щоправда, після прориву у внутрішній двір серед протестувальників утворилася тиснява. У результаті почали почуватися погано кілка людей. Серед них – представниця партії "Національний рух" та колишня очільниця Нацполіції України Хатія Деканоїдзе. Жінці знадобилася медична допомога. Також після цього з внутрішнього двору вивели кількох поліцейських.

 

Нагадаємо, у Тбілісі тисячі людей вийшли на масові протести через депутата-комуніста Держдуми РФ Сєргєя Гаврілова, який виступив російською мовою з крісла спікера грузинського парламенту під час засідання очолюваної ним Міжпарламентської асамблеєї православ’я.

схожі новини