Новини 10:16

Суд повернув проспектам Шухевича та Бандери у Києві радянські назви

Адвокат Дмитро Біловчук зазначив, що відповідне рішення суду не набере чинності, допоки не буде розглянута апеляція.

Окружний адміністративний суд Києва скасував рішення Київської міської ради щодо перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича. Про це у вівторок, 25 червня, повідомив адвокат Дмитро Біловчук.

 

Він розповів, що суд частково задовольнив позовні вимоги громадянки Олени Бережної та двох громадських організацій, повернувши проспектам радянські назви Московський (щодо проспекту Бандери) та Генерала Ватутіна (щодо проспекту Шухевича).

 

Водночас адвокат зазначив, що мотивувальну частину рішення суд не оголосив, тому він не знає, чим керувався суд, ухвалюючи таке рішення. Водночас він заявив, що як тільки отримає повний текст ухвали, то оскаржить її в апеляційному адміністративному суді.

 

Також адвокат додав, що допоки апеляційна інстанція не розгляне і не ухвалить рішення щодо даного позову, рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо повернення проспектам старих назв не набере чинності.

 

Своєю чергою, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що відповідне рішення суду є "ще однією спробою реваншу".

 

"Ще одна спроба реваншу. Тепер у Києві. Суд частково задовольнив позовні вимоги, скасував рішення про перейменування просп Московського на Бандери і Ватутіна на Шухевича. Повний текст з мотивацією буде за 5 днів. Отримаємо повний текст, будемо подавати апеляцію. Боротьба триває!", - написав голова УІНП.

 

Зауважимо, Київрада 7 липня 2016 року перейменувала Московський проспект на проспект Степана Бандери. Проспект Ватутіна в Києві отримав нову назву - проспект Шухевича - 1 червня 2017 року.

 

Як повідомлялося, 19 червня міська рада Харкова повернула проспекту Петра Григоренка ім'я маршала Жукова. 

схожі новини