Новини 13:17

ГПУ направила до суду справу щодо командира «Беркута» за розгін акції 2013 року

Правоохоронцю інкримінується перевищення влади та своїх службових повноважень під час акції протесту біля Гостинного Двору в Києві, яке полягало у застосуванні сили до активістів.

Генеральна прокуратура України завершила розслідування і направила до суду обвинувальний акт стосовно командира ПМОП «Беркут» при ГУ МВС України в м. Києві за підозрою у перевищенні влади під час протестів щодо припинення забудови архітектурної пам’ятки "Гостинного двору" в Києві 18 лютого 2013 року. Про це 9 липня повідомляється на сайті ГПУ.

 

«Указаному правоохоронцю інкримінується вчинення, спільно із своїм заступником та підлеглими співробітниками, під час зазначеної акції протесту біля Гостинного Двору в м. Києві, перевищення влади та своїх службових повноважень, яке полягало у застосуванні сили до учасників акції протесту та інших перехожих громадян внаслідок чого 11 громадянам заподіяні тілесні ушкодження, а також безпідставного затримано 40 осіб, у тому числі 2 народних депутатів України», - поінформували в прокуратурі.

 

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 346, ч. 1 ст. 351, ст. 340 КК України (перевищення влади, що супроводжувалося насильством, перешкоджання діяльності народного депутата України, насильство щодо державного та громадського діяча, незаконне перешкоджання організації і проведенню зборів та мітингів).

 

Водночас зауважується, що інших підозрюваних співучасників цих злочинів – заступника командира полку міліції спецпідрозділу «Беркут» та начальника відділу охорони громадської безпеки одного з райуправлінь міліції Києва, які переховуються на території Російської Федерації, оголошено в розшук і судом надано дозвіл на їх затримання.

 

Як повідомлялося, 18 червня стало відомо, що Генпрокуратура оголосила в розшук одного з командирів «Беркута» за розгін акції 2013 року.

 

Нагадаємо, Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. Конфлікт навколо нього розпочався ще 2012 року, коли Київрада надала компанії Украреставрація право на проведення будівельних робіт на території будівлі. Після цього громадські активісти почали кампанію за повернення Гостинного двору у власність міста. Верховна Рада виключила будинок із переліку пам'яток архітектури, а чисельні судові позови не призвели до скасування рішення. 

 

Взимку 2013 року конфлікт переріс у силовий. А в лютому 2013 року бійці київського спецпідрозділу "Беркут" влаштували штурм та "зачистку" Гостинного двору від активістів.

 

Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостинний двір буде повернуто у власність міста, так само, як і книжковий магазин "Сяйво", Будинок актора, Центр серця та стадіон "Старт".

 

У червні 2014 Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостинного двору під протиправну реконструкцію будівлі. 

 

У липні цього самого року Київрада скасувала відведення землі під реконструкцію Гостинного двору.

схожі новини