Новини 14:38

СБУ викрила масштабний механізм фінансування терористичної організації "ЛНР"

Зазначається, що загальний обсяг коштів, переведений лише через національну платіжну систему, перевищив 60 млн гривень.

Співробітники Служби безпеки України залучені до операції Об’єднаних сил спільно з Держслужбою фінансового моніторингу 9 липня викрили та блокували масштабний механізм фінансування терористичної організації "ЛНР" у Луганській області. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

Зокрема, на тимчасово окупованій частині області діє фінансова установа, яка забезпечує незаконний рух коштів на підконтрольну українській владі територію. 

 

"Луганську фінансовий центр мав десять відділень та розгалужену мережу платіжних терміналів. Зловмисники здійснювали операції через інтернет-банкінг та перевозили готівку кур'єрами через лінію розмежування", - зазначається  у повідомленні.

 

Також СБУ задокументувала, що у трьох банківських установах на підконтрольній українській владі території організатори оборудки відкрили кілька десятків рахунків на підставних осіб, доступ до яких мали через інтернет-сервіси. 

 

Так, за даними Державної служби фінансового моніторингу, загальний обсяг коштів, переведений лише через національну платіжну систему, перевищив 60 млн гривень. З отриманих за надання "послуг" грошей ділки щоквартально сплачували податки до так званого "бюджету ЛНР".  Правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Також вони провели обшуки у Сєвєродонецьку та у Станиці Луганській у спільників "фінансистів".

 

Нагадаємо. що 5 липня працівники Служби безпеки України викрили механізм привласнення коштів державного та місцевих бюджетів чиновниками комунальних підприємств Вінницької області, організований одним з віце-прем'єр-міністрів України. 

 

Як повідомлялось, співробітники Служби безпеки України 5 липня викрили організоване угруповання, яке займалося фінансуванням терористичної організації "ДНР".