Новини 2019-07-10 09:57

Адмірал США заявив про присутність військових Росії в Венесуелі

Зокрема, військові РФ, за його словами, підтримують роботу російської військової техніки.

Сотні російських військових надалі перебувають у Венесуелі, вони підтримують режим Ніколаса Мадуро, і їх ніхто не вивів з країни. Про це 9 липня в Сенаті повідомив глава Південного командування збройних сил США Крейг Фоллер.

 

Зокрема, російські військові, за його словами, підтримують роботу російської військової техніки.

 

Таким чином, Росія, за словами Фоллера, не вивела свої частини з Венесуели, про що повідомлялося раніше, зокрема і російськими офіційними особами. Так, в кінці червня посольство РФ в Венесуелі на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомило, що російські військові техніки, що працювали в Венесуелі, вилетіли з Каракаса в Москву літаком "Іл-62". Як зазначалося в повідомленні, російські фахівці "перебували в Венесуелі останні три місяці, здійснюючи технічну допомогу, яка надається Росією за контрактами у військово-технічній сфері".

 

"Мова не йде про російську військову присутність, а лише про виконання робочих контрактів, що не містить елементів дестабілізації обстановки", - вказувалося в повідомленні.

 

Останніми роками Росія і Венесуела уклали контрактів у військово-технічній сфері приблизно на 11 мільярдів доларів (близько 9,6 млрд євро). З-поміж іншого, венесуельська сторона закупила мобільні системи ППО середньої і великої дальності, 100 тисяч автоматів Калашникова АК-103, винищувачі, вертольоти та танки.

 

Нагадаємо, на початку червня газета The Wall Street Journal із посиланням на джерела у Міноборони РФ повідомила, що Росія відкликала з Венесуели більшість військових радників і фахівців, які надавали допомогу режиму Ніколаса Мадуро. 

 

Раніше Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Сполучені Штати можуть вдатися до військових дій для того, що б зупинити триваючі заворушення по всій Венесуелі. 

схожі новини