Новини 13:30

Глава МЗС Естонії назвав провокацією салют в Росії на честь "визволення" Талліна

Урмас Рейнсалу заявив, що посольству РФ буде відправлений протест, а російський посол буде викликаний в МЗС Естонії.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу назвав провокацією салют на честь 75-річчя з дня окупації Талліна, який запланували провести в Москві 22 вересня 2019 року. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Сьогоднішнє оголошення в Російській Федерації про організацію салюту в зв'язку з 75-ми роковинами повторної окупації Талліна є провокаційним кроком", - зауважив він, наголосивши, що після відходу німецьких військ в Естонії прийшов до влади конституційний уряд, повалений військами Радянського Союзу.

 

За його словами, посольству РФ в Талліні буде відправлений протест у зв'язку з даним кроком, а російський посол буде викликаний в дипвідомтсво Естонії.

 

"Якщо ж говорити про круглі дати, то цей крок здається ще тим більш цинічним, що в цьому році виповнюється 80 років укладення пакту Молотова-Ріббентропа", - підкреслив Рейнсалу.

 

 

Так, раніше на сайті Міноборони РФ опублікували розклад святкових салютів, присвячених 75-річчю від дня "звільнення радянських і європейських міст від нацистів". Крім того, у списку є українські українські міста Одеса і Севастополь.

 

Раніше прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас засудив відновлення всіх повноважень російської делегації в ПАРЄ.

схожі новини