Новини 09:51

МЗС України висловило протест через рішення генпрокуратури РФ щодо Світового конгресу українців

Визнання «небажаною» діяльності організації продемонструвало незмінність репресивної політики РФ, спрямованої на ліквідацію громадських організацій української меншини на території Росії.

Міністерство закордонних справ України 12 липня висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням генеральної прокуратури Росії щодо визнання «небажаною» діяльності Світового конгресу українців. Про це повідомляє прес-служба відомства.

 

Зауважується, що таке рішення вкотре продемонструвало незмінність репресивної політики РФ, спрямованої на ліквідацію громадських організацій української меншини на території РФ.

 

«З іншого боку, не може не тішити той факт, що зареєстрована у Канаді неурядова організація українців «становить загрозу основам конституційного ладу та безпеки РФ». Світовий конгрес українців завжди буде загрозою для Кремля, хоча метою цієї організації є підтримка української ідентичності, реабілітація українських поранених військовослужбовців та цивільних осіб, що постраждали від російської збройної агресії проти України, здійснення просвітницьких програм та українського шкільництва за межами України, а також збереження національної пам’яті про жертви Голодомору в Україні у 1932-1933 роках», - йдеться в повідомленні.   

 

У МЗС додали, що Україна готова вжити усіх кроків у відповідь на це ганебне рішення держави-агресора та закликає міжнародну спільноту розглядати це рішення Генеральної прокуратури РФ як чергове зухвале порушеня фундаментальних прав людини, у тому числі прав української меншини на території Росії, та посилити дипломатичний тиск на злочинний кремлівський режим.

 

Нагадаємо, у вересні 2016 року Кабінет міністрів і Світовий конгрес українців підписали меморандум про співпрацю. З боку уряду документ підписав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, з боку конгресу – його президент Євген Чолій.

 

Меморандум є всеохоплюючим і втілює різні питання: освіта, культура, спорт, молодіжна політика, а також дії України в контексті гібридної війни.

 

Документом також передбачене створення комітету зі сприяння економічному розвитку України в рамках Світового конгресу українців.

 

Раніше Світовий конгрес українців закликав оголосити вибори у Держдуму РФ у Криму нелегітимними.

 

схожі новини