Новини 16:34

Проблеми з серцем і судоми. У політв'язня Бекірова погіршився стан здоров'я

Крім того, за словами адвоката Олексія Ладіна, щоб регулювати рівень цукру в крові, його підзахисний періодично нічого не їсть.

У кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який знаходиться в медсанчастині СІЗО №1окупованого Сімферополя, погіршився стан здоров'я. Про це у вівторок, 16 липня, у коментарі Крим.Реаліі розповів адвокат Олексій Ладин.

 

"Останні чотири дні у нього найсильніші судоми, які завдають йому величезний фізичний біль, він не може спати. Крім того, у нього постійні проблеми з серцем. Останній місяць у нього сильна аритмія. При найменшому фізичному навантаженні, наприклад, встав, взяв в руки віник, аритмія посилюється, скаче тиск. Через це він змушений перебувати в лежачому стані ", - розповів адвокат.

 

За словами Ладіна, щоб регулювати рівень цукру в крові, його підзахисний періодично нічого не їсть.

 

"Його вкрай турбує рівень цукру, не дивлячись на те, що йому підняли дозу інсуліну, він (рівень) все одно високий. Він намагається регулювати рівень цукру голодом, але буває так, що він нічого не їсть і цукор різко падає до критичної позначки", - пояснив він.

 

Крім того, зі слів родичів Едема Бекіров їм не вдається передати в медсанчастину необхідні ліки, які у нього закінчилися.

 

"За словами дочки, вона протягом двох днів вже не може передати батькові ліки. Вчора у нього закінчилися таблетки від діабету і серця. Лікар медсанчастини цю інформацію заперечує, каже: щодня всі ліки приймають. Сьогодні дочка буде в черговий раз намагатися передати ліки. За словами Едема Бекірова, коли у нього ці хвороби загострюються, він намагається викликати медичного працівника, але жодного разу це ще не вийшло. Доступу до медпрацівників медсанчастини - немає", - розповів адвокат.

 

Як повідомлялося, суддя підконтрольного Росії Верховного суду Криму Михайло Соболюк не задовольнив апеляцію захисту і залишив покарання тяжкохворому кримськотатарському активісту Едему Бекірову без змін. 

 

Своєю чергою, кримськотатарський активіст Едем Бекіров, якого ФСБ в окупованому Криму звинувачує у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки, майже не харчується через ризик зростання рівня цукру в крові. 

 

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини зобов'язав Російську Федерацію терміново помістити до лікарні Бекірова.

 

Згодом адвокат Олексій Ладін повідомив, що старший слідчий кримського управління Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії Іван Романець ігнорує рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), відмовляючи в госпіталізації кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого утримують в СІЗО Сімферополя окупованого Криму.

 

Водночас у підконтрольній Російській Федерації прокуратурі Криму заявили, що не вживатимуть заходів через відмову ФСБ Росії в госпіталізації Бекірова, якої вимагає його захист і Європейський суд з прав людини. 

 

Своєю чергою, ФСБ Росії завершила слідство у справі кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого звинувачують у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки. Найближчим часом захист розпочне ознайомлення з матеріалами справи, після чого її передадуть до суду.

 

Раніше Бекірову продовжили на 2 місяці термін утримання в слідчому ізоляторі. Політв'язень залишиться під арештом до 12 серпня.

 

Водночас у кримськотатарського активіста Едема Бекірова критично погіршився стан здоров'я

 

Раніше про погіршення стану здоров'я Бекірова повідомляла Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денисова.

 

12 грудня працівники ФСБ Росії затримали Бекірова на адміністративному кордоні з Херсонською областю. 13 грудня російський окупаційний «суд» у Сімферополі незаконно арештував активіста на 1 місяць та 30 днів.

 

В окупованому Криму провели експертизи у справі тяжкохворого політв'язня Едема Бекірова, який вже півроку перебуває в ув'язненні. Експерти стверджують, що його ДНК знайдено на упаковці з патронами і вибухівкою. Однак рідні Бекірова впевнені, що результати сфальсифіковані.

схожі новини