Новини 16:12

МЗС привітало підтримку Європарламенту політики санкцій проти Росії

Міністерство закордонних справ вдячне Європейському Парламенту за схвалення потужної резолюції із засудженням тривалої агресії Росії проти України.

Міністерство закордонних справ  вдячне Європейському Парламенту за схвалення потужної резолюції із засудженням тривалої агресії Росії проти України та вимогою до Кремля звільнити понад 100 українських політичних в’язнів, що їх Росія незаконно утримує на своїй території, а також в окупованому Криму та Донбасі. Про це повідомляє прес-служба  МЗС.

 

Зокрема, відомство закликало до введення нових персональних санкцій проти осіб, відповідальних за політичні переслідування і придушення прав людини, а також готовність до введення відносно Росії додаткових економічних обмежувальних заходів.

 

Крім того, євродепутати засудили агресивні дії РФ проти України в районі Керченської протоки та захоплення 24 українських моряків, а також невиконання Москвою наказу Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року.

 

До того ж Міністерство вважає знаковим, що у своєму рішенні новообраний Європарламент беззастережно підтримав суверенітет і територіальну цілісність України, наголосив на невизнанні російської окупації Криму та будь-якої правочинності законодавства і судочинства РФ на окупованому півострові, а також засудив масштабні переслідування українських громадян та придушення прав людини.

 

"Рішення Європарламенту продемонструвало солідарність ЄС з Україною в її боротьбі проти російської агресії та активну підтримку європейським співтовариством зусиль України щодо звільнення наших громадян з російського полону", -зазначили в МЗС.

 

Нагадаємо, що Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо Росії, особливо ситуації з екологічними активістами та українськими політичними в'язнями.

схожі новини