Новини 18:56

У Чехії білорусу, що воював проти України, загрожує 15 років за тероризм

Зараз він відбуває покарання в чеській в'язниці за тяжкі тілесні ушкодження.

Чеські слідчі звинувачували в тероризмі білоруса Алексєя Ф., який довгий час мешкає в країні.Про це повідомляє Denik N.

 

Білоруса звинуватили в приєднанні до проросійських бойовиків на сході України. 40-річний чоловік не вперше має проблеми із законом.

 

Зараз він відбуває покарання в чеській в'язниці за тяжкі тілесні ушкодження.

 

"У липні поліцейський орган розпочав кримінальне переслідування іноземного громадянина у зв'язку з участю у збройному конфлікті в Україні", - заявив Марек Бодлак з Верховної прокуратури.

 

В період з 2014 по 2016 рік Алексєй Ф. кілька разів виїжджав на непідконтрольну уряду України територію, де брав участь в боях на боці проросійських терористів, після чого повертався до Чехії.

 

2018 року ним зацікавився чеський Національний центр боротьби з організованою злочинністю.

 

"Поведінка осіб, які воюють на боці повстанців проти законної, визнаної на міжнародному рівні влади України має з юридичної точки зору бути кваліфікована як злочин", - підкреслив заступник Верховного прокурора Чехії Адам Башни.

 

За звинуваченням в тероризмі 40-річному білорусу загрожує до 15 років позбавлення волі. Документ про висунення звинувачення в тероризмі йому вручили в тюремній камері.

 

Як повідомлялося, у Чехії вперше судять чоловіка за участь у бойових діях на сході України на боці бойовиків.

 

Раніше громадянина Австрії Бенджаміна Фішера, якого підозрювали у скоєнні військових злочинів на сході України, звільнили з-під варти через відсутність достовірних доказів.