Новини 09:05

Крамар: Фрагментація «Слуги народу» наростатиме внаслідок трьох уже очевидних факторів

Із часом вони можуть доповнюватися, зокрема й через подальший поділ монобільшості на групи за інтересами або появу нових конфліктів у владі.

Фрагментація партії «Слуги народу» у Верховні Раді України наростатиме внаслідок трьох уже очевидних факторів, яких щоб поступово підточувати однопартійну більшість «Слуги народу» з перших місяців роботи нової Ради. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

За його словами, це такі фактори: різнорідності й часто випадковості людей, які потрапили до списку, а надто в низці мажоритарних виборчих округів; наявності дедалі менше прихованих конкурентних центрів тяжіння в команді Зеленського; невідворотного розчарування виборців у новій владі як через їхні протилежні очікування, так і через явно завищені, нереалістичні сподівання від зміни влади загалом.

 

Крамар додав, що із часом ці фактори можуть доповнюватися, зокрема й через подальший поділ монобільшості на групи за інтересами або появу нових конфліктів у владі.

 

Однак, зауважив він, і названих трьох достатньо, щоб поступово підточувати однопартійну більшість «Слуги народу» з перших місяців роботи нової Ради.

 

«Що більшим буде розчарування громадян реальною політикою Володимира Зеленського та його «гуру економіки» в уряді, то виразнішим ставатиме внутрішній розлом. Обрані до ВР «слуги» задля власного політичного виживання намагатимуться знайти винних і перекласти на них відповідальність, перевести на них невдоволення розчарованих виборців, знайти альтернативні ідентифікатори для продовження власного політичного життя в політиці. Різні групи в монобільшості шукатимуть опертя в традиційних ідентифікаційних нішах: умовно прозахідній та умовно проросійській, демократичнішій та авторитарнішій, ринковішій та командно-адміністративній, олігархічній та антиолігархічній», - пояснив експерт.

 

Крамар наголосив, що це зумовлюватиме поступове увиразнення лінії розлому в монобільшості, яка певний час може лишатися умовною, однак даватиме про себе знати дедалі більше.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини