Новини 2019-07-30 11:11

Верховний суд переніс засідання щодо Крисіна

Наступний розгляд касаційної справи має відбутися 10 вересня о 10.00.

Верховний суд України 30 липня переніс на 10 вересня засідання щодо організатора «тітушок» Юрія Крисіна, засудженого за напад на журналіста В’ячеслава Веремія під час протестів на Майдані. Про це з зали суду повідомив кореспондент Тижня.

 

Перед початком судового засідання один із захисників Крисіна Всеволод Казмірук попросив суд надати йому час на ознайомлення з матеріалами справи.

 

 

«Дружина пана Крисіна на не так давно підписала зі мною угоду, тому я не встиг ознайомитися з матеріалами справи. Прошу дати мені час аби забезпечити Юрію Крисіну право на захист», - сказав він.

 

На уточнююче запитання сулу, скільки саме часу потрібно, Казмірук сказав, що не більше місяця.

 

Водночас представники прокуратури заявили, що «вимушені підтримати це клопотання».

 

Зауважимо, що прокурори не виключають, що в подальшому у Крисіна можуть з’явитися нові адвокати, які також потребуватимуть часу для ознайомлення з матеріалами справи.

 

«Хочу нагадати, що це вже п’ятий захисник Юрія Крисіна. На разі ми можемо говорити про спробу зриву судових засідань, оскільки під час першого один з адвокатів засудженого хворів, інший не надав  жодних пояснювальних документів. Під час другого засідання один з адвокатів продовжував хворіти, а другий був зайнятий у кримінальному проваджені. Сьогодні ми бачимо нового захисника, дуже сподіваюся, що отриманий час він максимально використає для ознайомлення з усіма матеріалами справи», - заявила журналістам прокурор Юлія Малашич.

 

Вислухавши сторони, суд ухвалив перенести розгляд касаційної справи на 10.00 10 вересня.

 

Як повідомлялося, у ніч на 19 лютого 2014 року на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської в центрі Києва "тітушки" вбили журналіста Веремія. Спочатку його сильно побили, а потім вистрілили в спину.

 

22 грудня 2017 року "тітушці" Крисіну, який добивав битою пораненого журналіста, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник виніс вирок у вигляді 4 років позбавлення волі з відстрочкою покарання терміном на два роки. Таким чином, якщо протягом двох років Крисін не вчинить кримінальних злочинів, він буде звільнений від відбування покарання в місцях позбавлення волі.

 

Водночас 13 червня 2018 року Апеляційний суд Києва скасував умовний строк і засудив Крисіна до п'яти років позбавлення волі. Адвокати подали касаційну скаргу на дане рішення, і цю касаційну скаргу Верховний суд розглядає з квітня 2019 року.

 

29 липня ЗМІ повідомили, що невдовзі Крисін може залишити стіни виправного закладу. За інформацією джерел, Крисін допомагає уникнути відповідальності у справі Майдану кримінальному авторитету Аремену Саркісяну, також відомому як «Армен Горлівський». Так раніше в місце, де відбуває покарання Крисін, прибула делегація для проведення переговорів з ним щодо справи Саркісяна, якого підозрюють в організації «ескадронів смерті», котрі нападали на учасників Майдану, викрадали і вбивали їх.