Новини 2019-07-30 13:48

"Молдову контролює Москва". Олігарх Плахотнюк склав депутатський мандат

Екс-лідер Демократичної партії заявив, що РФ прагне захопити ключові відомства для "встановлення проросійського режиму на довгі роки".

Колишній лідер Демократичної партії Молдови Володимир Плахотнюк, який виїхав з країни після зміни влади, склав депутатський мандат. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"У нинішній ситуації, коли мандат депутата більше не вартий нічого, я не можу виконати свої зобов'язання перед виборцями у Ніспоренах, тими, хто зробив мій мандат найбільш представницьким у нинішньому парламенті за кількістю голосів. Було б несправедливо займати це місце доти, допоки я не зможу виконувати свій мандат, отриманий від них, через причини, що не залежать від мене", - зауважив він.

 

За його словами, він не хоче працювати у жодній державній установі. Також він додав, що йому потрібен імунітет держави, яку сьогодні контролює Москва та "тих, хто за два роки вчинив десятки незаконних дій проти мене та моєї родини".

 

Зокрема, він вважає, що новий альянс Партії соціалістів Республіки Молдови (ПСРМ) і блоку ACUM  політизував правоохоронні органи. "Відчай Москви контролювати Генеральну прокуратуру та молдовську систему правосуддя в цілому зумовлений дуже видимою метою продовжувати переслідувати та залякувати мене", - йдеться у заяві.

 

 

Крім того, Плахотнюк наголосив, що РФ прагне захопити ключові відомства для "встановлення проросійського режиму на довгі роки".

 

"Тільки наївні думають, що росіяни зараз беруть участь у "деолігархізації" в Молдові, але насправді вони беруть участь у захопленні життєво важливих державних інститутів", - додав він.

 

Нагадаємо, глава МВС Молдови Андрій Нестасе заявив, що  Плахотнюк 14 червня виїхав в Україну через Придністров'я, а звідти полетів до Лондона.Водночас міністр наголосив, що Плахотнюк ще до офіційної відставки уряду Філіпа замовив приватний літак, який чекав його в Кишинівському аеропорту. Але побоюючись, що його зупинять, вирішив виїхати з країни на автомобілі через Придністров'я.

 

Раніше Нестасе звернувся до влади України з проханням посприяти у встановленні місця перебування молдовських олігархів - Володимира Плахотнюка та Ілана Шора. 

 

14 червня уряд Молдови під керівництвом прем'єр-міністра Павла Філіпа вирішив піти у відставку. 

схожі новини