Новини 2019-08-06 13:28

Дослідження виявило, які сайти блокують інтернет-провайдери ОРДЛО

Загалом провайдери так званих "ЛНР" і "ДНР" закривають доступ до понад сотні веб-сайтів.

В ОРДЛО переважна частина інтернет-провайдерів блокує новинний сайт 62.ua, а також “5 канал”, “Радіо Свободу”, “Обозреватель”, “Сегодня” і “Цензор.нет”. Загалом провайдери т. зв. "ЛНР" і "ДНР" блокують понад сотню веб-сайтів, більшість з яких – українські новинні видання. Про це свідчать результати тестувань інтернет-блокувань, проведених у травні 2019 року Лабораторією цифрової безпеки у Донецьку, Луганську, Сніжному та Торезі.

 

Т. зв. “ЛНР” лідирує в інтетнет-цензурі ОРДЛО: провайдери “Луганские домашние сети”, “Магеал” та “Луганет” блокують найбільшу кількість українських сайтів на окупованій території Донбасу – 132, 126 і 111 відповідно. У порівнянні з березнем, “Магеал” блокує на два сайти більше – до недоступних додалися ura-inform.com та comments.ua.

 

Донецький Donbass Electronic Communication перестав блокувати ті 32 сайти, які блокував у березні. Orion у Сніжному Донецької області розблокував expres.ua, hvylya.net, slavdelo.dn.ua, socportal.info, ostro.org і тепер блокує 20 сайтів, замість 25. Донецький “Трініті”, який ще у березні не блокував нічого, почав блокувати rbc.ua.

 

Повний перелік заблокованих сайтів можна переглянути в документі.

 

Як повідомляла раніше Лабораторія цифрової безпеки, в ОРДЛО блокуються такі українські ЗМІ: hromadske.dn.ua, 10minut.info, 24tv.ua, 7days-ua.com, censor.net.ua, tsn.ua, obozrevatel, radiosvoboda.org, segodnya.ua, delo.ua, ukrinfonews.com.ua, dn.ua, zaxid.net, zik.ua, zn.ua, hvylya.net, gazeta.ua, ictv.ua, texty.org.ua, nv.ua, petrimazepa.com, informator.news, informnapalm.org, interfax.com.ua, 1tv.com.ua, 112.ua та інші.

 

Лабораторія цифрової безпеки за підтримки Open Technology Fund перевірила доступність 162 сайтів у Донецьку, Луганську, Сніжному та Торезі у різних місцях, інтернет доступ до яких забезпечується провайдерами: ДКТ, Фенікс, Трініті (Донецьк), Луганские домашние сети, Луганет, Магеал (Луганськ), Terra-line, Orion, Telenet, Newton (Сніжне), Комтел (Торез)

 

OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком, частина The Tor Project.

 

Нагадаємо, у березні 2019 року дослідження показало, де в Україні найбільше користуються «ВКонтакте».

схожі новини