Новини 2019-08-12 09:48

В ОБСЄ повідомили, що на Луганщині бойовики роздають "паспорти ЛНР"

Зокрема, члени патруля бачили жінку, хлопчика і трьох чоловіків, які виходили з будинку з "паспортами ЛНР" у руках.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ бачили в окупованому Алчевську (Луганська обл.) чергу, у якій люди стояли з "паспортами ЛНР" з метою отримання в подальшому паспорта громадянина РФ. Про це йдеться в опублікованому 10 серпня звіті СММ ОБСЄ Україна.

 

"У н. п. Алчевськ (непідконтрольний уряду, 40 км на захід від Луганська) спостерігачі бачили близько 30 осіб (різного віку і статі), які стояли в черзі перед будівлею. Жінка (35 років) з черги розповіла, що чекає вже годину і офіс приймає тільки 4-5 заяв на день. Людина (25 років) сказала, що подає документи для отримання "паспорта", видаваного збройними формуваннями, для подальшого отримання паспорта громадянина Російської Федерації, де він живе і працює з 2014 року", - йдеться у звіті.

 

Зокрема, зазначається, що члени патруля Місії бачили жінку (55 років), хлопчика (14 років) і трьох чоловіків (25-35 років), які виходили із зазначеного будинку з "паспортами ЛНР" у руках.

 

Як повідомлялося, 24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Водночас за інформацію Головного управління розвідки Міноборони, Федеральна служба безпеки Росії ввела додаткові перевірки перед видачею російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей.