Новини 09:43

Спостерігачі зафіксували біля Станиці Луганської бойовиків з пов'язками "СЦКК"

10 та 11 серпня на південь від моста у Станиці патруль СММ ОБСЄ бачив членів збройних формувань РФ із нарукавними пов’язками з написом "СЦКК"

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на вихідних фіксували присутність бойовиків російсько-окупаційних військ із пов’язками з написом "СЦКК" (Спільний центр з контролю і координації) на ділянці біля Станиці Луганської, де триває розмінування. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ.

 

"10 серпня в межах ділянки розведення команда СММ бачила, як група саперів (до 15 осіб) ДСНС України видаляла рослинність і проводила роботи з розмінування обабіч дороги, приблизно за 100 м на північ від зруйнованої секції моста біля Станиці Луганської (15 км на північний схід від Луганська)", - повідомляється у звіті.

 

Указується, що патруль місії також бачив, як близько десяти осіб із непідконтрольних урядові районів видаляли рослинність та здійснювали роботи з розмінування з обох боків зруйнованої секції моста, починаючи від дерев’яних конструкцій. Крім того, на південь від моста спостерігачі бачили "члена збройних формувань вищого рангу і двох інших членів збройних формувань з нарукавними пов’язками з написом "СЦКК".

 

Згідно зі звітом, того ж дня, між 18:30 і 18:45, після закриття КПВВ ЗС України за межами ділянки розведення, а також блокпоста російських окупаційних військ на південь від моста біля Станиці Луганської (в межах ділянки розведення), члени патруля місії чули два вибухи. За оцінкою, це були контрольовані підриви вибухових пристроїв поблизу зруйнованої ділянки моста.

 

"11 серпня на південь від моста спостерігачі бачили двох членів збройних формувань із нарукавними пов’язками з написом "СЦКК", - зазначили у місії.

 

Нагадаємо, після оголошення про початок процесу розведення сил і засобів поблизу Станиці Луганської у середу, 26 червня, українські військові та бойовики "ЛНР" упродовж декількох днів відходили від раніше займаних позицій.

 

Своєю чергою, у штабі ООС наголосили, що розведення сил на лінії зіткнення в районі Станиці Луганської не послаблює оборонні можливості українських військових на Донбасі. 

 

Як повідомлялося, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні у неділю, 30 червня, підтвердила розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської в зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі.