Новини 2019-08-13 11:59

Зеленський спростив надання громадянства росіянам, які зазнали політичного переслідування

Відповідний указ оприлюднений на сайті президента.

Президент Володимир Зеленський спростив надання громадянства України росіянам, які зазнали переслідувань через політичні переконання. Відповідний указ №594/2019 оприлюднений на сайті президента у вівторок, 13 серпня.

 

Як зазначається, указ стосується питання спрощення набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України, та громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання.

 

Згідно з указом, для отримання громадянства України росіянин має надати декларацію про відмову особи, яка є громадянином Російської Федерації і зазнала переслідувань через політичні переконання у країні своєї громадянської належності, від іноземного громадянства разом із документом, що підтверджує переслідування через політичні переконання (довідка Міністерства закордонних справ України, дипломатичного представництва чи консульської установи України, видана в установленому Кабінетом Міністрів України порядку).

 

Крім того, в указі говориться, що Кабінету міністрів України тепер необхідно розробити та внести на розгляд Ради проект закону України щодо спрощення порядку набуття українського громадянства росіянам, які зазнали політичних переслідувань та іноземцями і особами без громадянства, які проходили (проходять) військову службу за контрактом у Збройних силах України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

 

Також даним указом Зеленський доручив розробити у тримісячний строк проект закону України про порядок надання притулку.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ розробити механізм спрощеного надання українського громадянства людям, які потерпають від порушення прав і свобод у своїх країнах.

схожі новини