Новини 14:57

Британський суд розгляне позов депутатів, які хочуть зупинити Brexit без угоди з ЄС

Суд розгляне позов наступного місяця.

Британський суддя призначив слухання на наступний місяць для розгляду справи опозиційних законодавців, які хочуть завадити прем'єр-міністру Борису Джонсону призупинити роботу парламенту. Про це повідомляє  AP.

 

Зокрема, більше 70 парламентарів стверджують, що відправляти законодавців додому раніше запланованого на 31 жовтня Brexit буде "незаконним і неконституційним".

 

До того ж у вівторок на засіданні суду в Единбурзі суддя Раймонд Доерті заявив, що слухання по суті має відбутися 6 вересня.

 

Крім того, Джонсон каже, що Британія покине Європейський союз 31 жовтня, з угодою чи без неї.

 

Зазначається, що британський парламент тричі відхилив чинну угоду, і ЄС відмовляється переглядати її, тому Brexit без угоди виглядає все більш імовірним, незважаючи на побоювання, що це може викликати економічні потрясіння.

 

Очікується, що законодавці спробують заблокувати вихід без угоди цієї осені. У зв'язку з цим висловлюються припущення, що Борис Джонсон може призупинити роботу парламенту, щоб цьому запобігти.

 

Нагадаємо, що британські дипломати готуються до виходу з інституційних владних структур Євросоюзу відповідно до планів, які розробляють на Даунінг-стріт.