Новини 2019-08-15 13:32

СБУ відреагувала на звинувачення Луценка щодо приховування матеріалів у справі Гандзюк

У СБУ наголосили, що продовжують вживати "всі можливі і необхідні заходи з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування обставин нападу на Катерину Гандзюк".

У Службі безпеки України заявили, що не приховували жодних матеріалів, які могли розширити кількість замовників нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Про це у четвер, 15 серпня, повідомила прес-служба СБУ у Facebook.

 

“Твердження генерального прокурора України, поширене у мережі Інтернет, є помилковим. Служба безпеки України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України продовжує вживати всі можливі і необхідні заходи з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування обставин нападу на Катерину Гандзюк”, - йдеться у заяві.

 

У СБУ пояснили, що допит свідка, який показав, що, зі слів іншої особи, йому відомо про те, що варіанти незаконного, у тому числі насильницького впливу на Катерину Гандзюк, обговорювалися у Херсоні в липні 2018 року за участю кількох осіб, відбувся 5 березня 2019 року. Слідчі й оперативні співробітники СБУ відразу розпочали перевірку цих та інших важливих обставин, про які також повідомив свідок, через проведення відповідних заходів, заявили у відомстві і запевнили, що вищевказаний протокол допиту свідка був долучений до матеріалів кримінального провадження за підозрою Владислава Мангера і Олексія Левіна у вчиненні злочину проти Гандзюк.

 

Водночас копію зазначеного протоколу допиту свідка долучено до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Сергія Торбіна та ще чотирьох осіб у вчиненні нападу на Гандзюк, підкреслили в СБУ.

 

Також зазначається, що з матеріалами цього кримінального провадження, у тому числі і з копією вказаного протоколу свідка, ознайомилася сторона захисту. Після цього матеріали кримінального провадження про напад на Гандзюк за супровідним листом № 6/3818 від 20 травня 2019 року Головним слідчим управлінням СБУ було направлено до Генеральної прокуратури для підтримання державного обвинувачення, стверджують в СБУ.

 

Крім того, за даними відомства, копію вказаного протоколу допиту долучено до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Ігоря Павловського – том № 3 аркуші справи 56-63, які за супровідним листом № 6/5100 від 4 липня 2019 року направлено до Генеральної прокуратури України.

 

“Таким чином твердження Генерального прокурора України є помилковим”, - заявили в СБУ.

 

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у Службі безпеки України приховували матеріали допитів, які могли розширити кількість замовників нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.