Новини 2019-08-19 17:31

У Дніпрі п'ятеро добровольців через суд довели участь в бойових діях на Донбасі

За словами юриста Володимира Плетенка, після рішень судів Комісія з питань призначення УБД при МВС надала бійцям відповідні посвідчення.

У Дніпрі п’ять бійців-добровольців через суд довели факт участі в бойових діях на Донбасі й отримали посвідчення УБД. Про це у понеділок, 19 серпня, повідомив юрист "Правозахисної групи "Січ" Володимир Плетенко, який представляв інтереси вояків.

 

За його даними, колишні бійці Олександр Писаревський, Ігор Куликовський, Юрій Смола, Андрій Бук та Вадим Ткаліч довели в судах першої інстанції факт своєї участі в бойових діях упродовж 2014-2015 років у складі групи "Сармат" підрозділу "Січ" добровольчого українського корпусу "Правий сектор" та полку "Дніпро-1".

 

Як зазначив Володимир Плетенко, після рішень судів Комісія з питань призначення УБД при МВС надала бійцям відповідні посвідчення.

 

Правозахисник каже, що законодавець досі належним чином не урегулював питання щодо статусу добровольців і бійці були готові дійти аж до Європейського суду з прав людини.

 

"Ми діяли за алгоритмом, який я розробив і який є на сайті Української Гельсинської групи. Необхідно було подати заяви до всіх відомчих комісій, які відповідають за присвоєння статусу учасника бойових дій, і до однієї невідомчої. У цих комісіях добровольцях зазвичай відмовляють. Потім треба було зібрати всі докази участі в бойових діях – довідки з добровольчих підрозділів, покази свідків, фото, відео тощо – і звертись до суду, аби визнати факт участі в бойових діях", – розповів Володимир Плетенко.

 

За його словами, проблему вдалося вирішити швидше, ніж думали.

 

"У випадку з цією п’ятіркою ми вирішили проблему швидше, ніж думали. Ми думали, що доведеться дійти аж до ЄСПЛ. Але в цьому випадку з рішеннями судів ми повторно звернулись до відомчої комісії МВС і бійці отримали посвідчення. Але треба розуміти, що якщо бійці якось залучались до участі в АТО силовими структурами, діяли в зоні АТО з дозволу МВС чи Міноборони, то довести їхню участь в бойових діях легше", – сказав Плетенко.

 

Як повідомлялося, станом на 1 січня 2019 року статус учасника бойових дій (УБД) отримали більше ніж 354,9 тис. учасників антитерористичної операції на сході України.

схожі новини