Новини 2019-08-20 10:26

У Росії заявили про "вибуття" Карпюка з в'язниці - адвокат

Олексію Барановському повернули адресовану політв'язню посилку у зв’язку з тим, що "адресат вибув".

Адвокат українського політв'язня РФ Миколи Карпюка Олексій Барановський повідомив, що Карпюк "вибув" з російської в’язниці "Владимирський централ". Про це у понеділок, 19 серпня, адвокат написав у Facebook.

 

За словами Барановського, саме так пояснили в тюремній адміністрації повторне повернення посилки.

 

Зокрема, 29 липня Карпюку не видали посилку від Барановського нібито через надмірну вагу. Захисник зменшив її з 27 до 19 кг. Проте у понеділок, 19 серпня, посилку знову повернули у зв’язку з тим, що "адресат вибув".

 

На думку Барановського, Карпюк міг "вибути" з тієї ж причини, що і політв’язень Володимир Балух, якого 16 серпня вивезли з колонії міста Торжок Тверської області.

 

"Посилка повернулася мені назад з позначкою "адресат відсутній", а це означає що їх обох забрали з "насиджених місць" приблизно в один час, і це викликає стриманий оптимізм", - зазначив адвокат.

 

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура України склала повідомлення про підозру слідчому Слідчого комітету Російської Федерації за фактом незаконного притягнення українця Миколи Карпюка до кримінальної відповідальності. 

 

Нагадаємо, 26 травня 2016 міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років.

 

Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів.

 

Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

схожі новини