Новини 2019-08-22 09:35

Зеленський назвав головну умову повернення Росії до G8

Президент також подякував країнам, які підтримують Україну.

Президент Володимир Зеленський прокоментував повернення Росії до G8 (кола країн «Великої вісімки»). Це може відбутися лише після деокупації Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення українських політв’язнів і моряків.

 

«З березня 2014, після призупинення участі Росії в G8, нічого не змінилося. Український Крим надалі окупований, український Донбас і досі страждає від війни. Повернення окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення понад 100 політичних в'язнів і українських моряків, яких утримує Кремль, буде справжнім серйозним сигналом світові про те, що Росія готова знову зайняти своє місце в порядку денному високої дипломатії», – написав Зеленський у Facebook.

 

Він також подякував тим країнам, котрі послідовно підтримують Україну у відстоюванні її територіальної цілісності та суверенітету.

 

Нагадаємо, нині до «Групи семи» належать США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Японія – країни з найбільш розвинутими економіками у світі. Росію виключили з групи через анексію Криму в порушення міжнародного права і дестабілізацію східної України.

 

19 серпня 2019 року на зустрічі з російським президентом Владіміром Путіним французький президент Емманюель Макрон заявив: повернення РФ  до G7 і нормалізація відносин між Росією та ЄС залежить від урегулювання ситуації на сході України.

 

20 серпня очільники США і Франції у телефонній розмові погодилися запросити Росію до участі у саміті G7 у 2020 році.

 

Уряд Німеччини виступив проти повернення Росії до кола держав «Групи семи».

схожі новини