Новини 2019-08-22 19:21

Зеленський обговорив з Трюдо недопущення Росії до G7

Сторони домовилися продовжити обговорення протидії агресивній політиці Росії і захисту інтересів України після саміту G7 у Франції.

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 22 серпня, провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Під час бесіди сторони обговорили повернення Росії у "Велику сімку". Про це повідомляє прес-служба президента України.

 

Як зазначається, у ході розмови Зеленський подякував за послідовну позицію Канади щодо неможливості повернення Росії в "Велику сімку" в умовах агресії, яка триває на Донбасі, і окупації Криму.

 

Президент підкреслив, що в ситуації, коли і далі гинуть українці, необхідно не повертати Росію в "Сімку", а змушувати її виконувати свої зобов'язання.

 

Також Зеленський подякував Трюдо за готовність дотримуватися принципової позиції щодо неприйнятності повернення РФ в "Велику сімку", яку він продемонстрував ще під час минулорічного саміту G7 в Канаді.

 

Сторони домовилися продовжити обговорення проблематики протидії агресивній політиці Росії і захисту інтересів України після саміту G7 у Франції.

 

Крім того, Зеленський 22 серпня також провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, у ході розмови Джонсон пообіцяв не допустити повернення Росії в G7. 

 

Як повідомлялося, 20 серпня президенти США і Франції у телефонній розмові домовилися, що вони хочуть запросити Росію до участі у саміті країн "Великої сімки" в 2020 році. 

 

Після того, 21 серпня президент США Дональд Трамп повторно заявив, що підтримує повернення Росії до складу G8 ("Великої вісімки"). 

 

Своєю чергою, Меркель, Макрон і Джонсон виступили проти плану Трампа щодо повернення Росії до G7.

схожі новини