Новини 2019-08-23 13:39

Макрон обговорить з головою МЗС Ірану ядерну угоду

Президент Франції зустрінеться з Джавадом Заріфом 23 серпня.

Президент Франції Еммануель Макрон в п’ятницю, 23 серпня, зустрінеться з головою МЗС Ірану Джавадом Заріфом. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Головною темою зустрічі буде міжнародна ядерна угода 2015 року, підписана Тегераном.

 

Заріф заявив у четвер, що Іран готовий працювати над пропозиціями Франції щодо врятування ядерної угоди, яку Тегеран підписав зі світовими державами, але додав, що Іран не потерпить втручання США в Перську затоку.

 

Намагаючись підкріпити цю угоду, Макрон запропонував на цьому тижні або пом’якшити санкції проти Ірану, або забезпечити механізм компенсації, "щоб іранський народ міг жити краще" у відповідь на повне дотримання пакту.

 

Світові лідери також говоритимуть про Іран на зустрічі G7 у французькому місті Біарріц у Франції пізніше цього тижня.

 

Як повідомлялося, 5 серпня міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що Тегеран вийде з укладеної в 2015 році ядерної угоди, якщо інші країни-учасники договору не будуть захищати інтереси іранської сторони. 

 

Нагадаємо, 31 липня  Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) запровадило санкції проти міністра закордонних справ Джавада Заріфа. Так, обмежувальні заходи передбачають заморожування усіх активів іранського міністра в США. Водночас громадянам США заборонено вести з ним бізнес. 

 

Раніше Іран вирішив відмовитися від деяких зобов'язань, прописаних в Спільному всеосяжному плані дій(JCPOA) 2015 року, з якого вийшли США.

 

Також 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкції, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження. 

схожі новини