Новини 2019-08-27 09:42

Глава ООН оголосив "надзвичайну кліматичну ситуацію"

Також Антоніу Гутерріш закликав лідерів "великої сімки" врятувати планету.

Генеральний секретар Організації об’єднаних націй (ООН) Антоніу Гутерреш на саміті «великої сімки» підкреслив, що приїхав на зустріч світових лідерів задля мобілізації політичної волі для участі в організованому ним Саміті з клімату, який відбудеться у вересні в Нью-Йорку «на полях» Генасамблеї ООН. Про це 26 серпня повідомили Новини ООН.

 

«Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері досяг найвищої позначки за всю історію людства: такий рівень концентрації CO2 існував 3-5 мільйонів років тому, тоді і температура була значно вищою, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вище», – сказав Генсек.

 

Він нагадав про стрімке танення льоду в Гренландії. Тільки в липні там розтануло 179 мільярдів тонн льоду. Одночасно пожежі в Сибіру, на Алясці, в Канаді, в Гренландії за полярним колом і в Амазонії в червні і липні цього року привели до викидів десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.

 

«Усе, що відбувається – це надзвичайна кліматична ситуація. Сьогодні вона набагато гірша, ніж у Парижі (на момент прийняття Паризької угоди щодо клімату в 2015 році – ред). І наукові дані це підтверджують. Як відзначають експерти Міжурядової групи зі зміни клімату, ми повинні утримати підвищення температури в межах 1,5 градусів за Цельсієм кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45 відсотків скоротити викиди парникових газів до 2030 року», – заявив глава ООН.

 

Він підкреслив, що країни повинні докладати більше зусиль для виконання Паризької угоди. Багато з даних у Парижі обіцянок щодо боротьби зі зміною клімату не виконуються, зазначив Гутерріш. Більш того, заходів, передбачених цією угодою, вже недостатньо, заявив Генеральний секретар.

 

«Саміт «великої сімки» – прекрасна можливість звернутися до міжнародного співтовариства... Країни «сімки» повинні стати прикладом для інших країн», – сказав глава ООН.

 

Як повідомлялося, 26 серпня лідери країн "великої сімки" домовилися надати логістичну та фінансову допомогу в боротьбі з пожежами в тропічних лісах Амазонки. 

 

схожі новини