Новини 11:32

Іран відмовився від переговорів зі США

У Тегерані заявили, що діалогу не буде, поки Вашингтон не скасує санкції.

Тегеран не вестиме переговорів зі Сполученими Штатами, поки Вашингтон не скасує всіх санкцій щодо Ірану після виходу США з ядерної угоди 2015 року.  Про це заявив 27 серпня іранський президент Хасан Роухані у прямому ефірі державного телебачення.

 

Роухані заявив, що його країна ніколи не прагнула мати ядерної зброї.

 

«У Вашингтона є ключ до позитивних змін... Тому зробіть перший крок... Без цього кроку цей замок не буде розблокований», – сказав Роухані.

 

Він додав, що Тегеран «продовжить скорочувати зобов’язання за угодою 2015 року, якщо інтереси Ірану не будуть гарантовані».

 

Напередодні  американський президент Дональд Трамп на закритті саміту G7 у Франції 26 серпня заявив, що погодиться зустрітися з Роухані, якщо «обставини будуть правильними». Він також сказав, що у нього «хороші передчуття» щодо перспективи нової ядерної угоди з Іраном. Виступаючи на саміті, Трамп виключив варіант скасування економічних санкцій для компенсації збитків, завданих Ірану.

 

Нагадаємо, у  2018 році Трамп вивів Вашингтон із багатосторонньої ядерної угоди з Іраном, що обмежила ядерну програму Тегерана так, щоб він не зміг здобути ядерної зброї, звинувативши Іран у її порушеннях. Відтоді він наклав на Тегеран уже кілька пакетів санкцій США і погрожує новими обмеженнями.

 

У відповідь Іран вимагає від інших учасників угоди захистити Тегеран від американських санкцій і, заявляючи про їхню бездіяльність, почав демонстративно порушувати деякі пункти угоди. Натомість країни-учасниці попередили Іран, що він має повернутися до виконання своїх зобов’язань.