Новини 2019-08-30 14:50

Берлін підтримав можливий обмін ув'язненими між Україною та Росією

У МЗС Німеччини закликають почекати на офіційні повідомлення про обмін.

Німеччина підтримує можливий обмін ув'язненими між Україною та Росією. Про це заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт на брифінгу у п'ятницю, 30 серпня, в Берліні.

 

«Це процес між Росію та Україною, який ми вітали б, якби це сталося», - сказав Зайберт.

 

Водночас у МЗС Німеччини закликають не робити спекуляцій та почекати на офіційні повідомлення з боку українського та російського урядів.

 

«У цілому обмін ув'язненими є частиною мінських угод», - наголосив представник відомства Крістоф Бургер, який зазначив, що Берлін вітає всі подібні важливі кроки. До того ж, до Росії неодноразово зверталися з вимогою звільнити українських моряків, нагадав дипломат.

 

Інформацію про зустріч в Нормандському форматі представники ФНР не коментують. «Ми не анонсуємо зустрічі на рівні радників. Але відомо, що така зустріч має стати підготовкою до саміту», - сказав Зайнберт. Він нагадав, що про це йшлося в ході нещодавньої телефонної розмови канцлера Німеччини Ангели Меркель з президентами України та Росії.

 

Як повідомлялося, офіційно обмін утримуваними особами між Україною і Росією в пʼятницю, 30 серпня, не відбудеться.

 

Нагадаємо, у ніч на 30 серпня родичі одного з незаконно утримуваних в Росії українських моряків заявили, що в рамках російсько-українського обміну їх вже доставили з Росії до Києва. 

 

Водночас в Офісі президента України Володимира Зеленського вранці в п’ятницю повідомили, що процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває, а інформація про його завершення не відповідає дійсності. 

 

 

схожі новини