Новини 2019-09-03 10:02

Британський парламент виніс на голосування зупинку Брекзиту

Вихід з Євросоюзу можуть відкласти до 31 січня.

Депутати британського парламенту 3 вересня голосуватимуть за блокування Брекзиту без угоди 31 жовтня. Про це 3 вересня повідомило Sky News.

 

«Парламент Великої Британії у вівторок голосуватиме за план, спрямований на блокування можливості прем'єр-міністру Борису Джонсону вивести країну з ЄС без угоди в жовтні цього року», - йдеться в повідомленні.

 

Депутати проголосують за те, чи треба взяти контроль над порядком денним парламенту для ухвалення закону, який змусить Джонсона домагатися відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го, якщо депутати не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

За даними ЗМІ, у тому разі, якщо депутати заблокують «жорсткий» Брекзит, Джонсон запропонує провести дострокові парламентські вибори 14 жовтня.

 

«У членів парламенту буде дуже простий вибір. Якщо вони проголосують за те, щоб дати можливість Борису Джонсону вести переговори... це буде найкращою можливістю для Британії укласти угоду. Але якщо у вівторок вони проголосують за зрив переговорного процесу, проти надання Британії можливості домовитися про угоду, то їм також доведеться задуматися над тим, що буде далі», – повідомило джерело Reuters.

 

Подання про проведення виборів можуть винести на голосування в середу 4 вересня, але для його ухвалення потрібно дві третини голосів в Палаті громад, що складається з 650 депутатів. Якщо пропозицію затвердять, вибори, швидше за все, відбудуться 14 жовтня.

 

Нагадаємо, щоб запобігти зриву «жорсткого» Брекзиту, Джонсон вирішив зупинити роботу парламенту в середині жовтня.

 

Як повідомлялося, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували  за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​ Країна була членом ЄС 43 роки.