Новини 2019-09-03 13:52

У Чернігові суд залишив під арештом фігуранта "справи Гримчака"

Розгляд апеляції з перервами тривав три години без участі обвинуваченого Ігоря Овдієнка.

Чернігівський апеляційний суд у вівторок, 3 вересня, залишив під вартою Ігоря Овдієнка - родича заступника міністра колишнього Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака. Овдієнко, за версією слідства, є пособником урядовця у корупційних схемах. Про це повідомив телеканал UA: Чернігів.

 

"Апеляційну скаргу захисника залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Деснянського районного суду міста Чернігова від 17 серпня 2019 року про взяття під варту Овдієнка Ігоря Віталійовича залишити без змін. Ухвала набирає чинності з моменту винесення і оскарження у касаційному порядку не підлягає", - виголосив рішення головуючий суддя Іван Баглай.

 

Відтак, Овдієнко залишається в Чернігівському СІЗО.

 

Розгляд апеляції з перервами тривав три години без участі обвинуваченого. За словами його адвоката Тетяни Матяш, Овдієнко не може бути присутнім на засіданнях за станом здоров’я. Як повідомила адвокат, він є інвалідом ІІ групи через діабет, і в нього через стрес відмовляють ноги.


Матяш вважає, що її підзахисний потребує постійного медичного нагляду і його доцільно було б відпустити під домашній арешт. Однак сторона обвинувачення надала суду матеріали щодо можливого тиску з боку Овдієнка на заявника у цій справі, який нібито вже має місце, і апеляційний суд взяв їх до уваги.

 

Нагадаємо, що 15 серпня повідомлено про підозру затриманим напередодні заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрію Гримчаку, а також його "помічнику". Згодом прокурори попросили взяти Гримчака під варту із можливістю застави у розмірі 12,5 мільйона гривень

 

Як повідомлялось, 15 серпня у Генеральній прокуратурі повідомили, що Гримчак разом з помічником за хабар обіцяли забезпечити вплив на суддів Верховного суду України щодо винесення рішення на користь зацікавленої особи.

 

"За результатами досудового розслідування встановлено, що вказані особи, за обіцянку забезпечити вплив на суддів ВСУ щодо винесення рішення на користь зацікавленої особи, та також за здійснення впливу на відповідних службових осіб Мінкульту та КМДА, шляхом використання свої службових повноважень, здійснили злочинні дії спрямовані на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом обману та зловживання довірою, в загальній сумі 1,1 млн доларів США. 14.08.2019 під час одержання частини грошових коштів в сумі у розмірі 480 тис. доларів США", - написав Лисенко.

 

Водночас у Міністерстві культури заперечили свою причетність до справи.

 

"Будь-які звинувачення чи підозри щодо зловживань з питань містобудівних перетворень працівниками Мінкультури є безпідставними, надуманими та такими, що не базуються на жодній з норм права. Міністерство не погоджує проекти будівництва чи реконструкції будівель в історично населених місцях, у тому числі в м. Києві", - заявили у відомстві.

 

Пізніше в НАБУ повідомили, що Гримчак міг залучити заступника голови Генеральної прокуратури України для впливу на рішення Верховного суду, а також оприлюднило схеми зловживань, які інкримінують заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.