Новини 2019-09-04 12:35

Гончарук запропонував IT-галузі створити Фонд розвитку людського капіталу

Кошти фонду підуть на стипендії та гранти в IT-сфері.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук запропонував IT-галузі створити Фонд розвитку людського капіталу. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

"Проблема - брак кадрів... Ми сподіваємося створити умови, щоб галузь росла швидше", - сказав Гончарук у кулуарах зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією.

 

 

За його словами, кошти цього фонду підуть на стипендії для талановитих студентів, гранти для молодих вчених і створення освітньої інфраструктури.

 

У свою чергу голова Державної податкової служби (ДПС) Сергій Верланов повідомив, що пропонується ввести спеціальну опцію оподаткування для ФОП в IT-галузі.

 

Крім 5-відсоткового єдиного збору, 1,5-відсоткового військового збору та ЄСВ із двох мінімальних зарплат, голова ДПС передбачає введення збору на розвиток людського капіталу. Він надходитиме до фонду, керованого галуззю, а його ставку буде поступово піднято з 1% у 2020 році до 5% в 2024 році.

 

Зі слів Верланова, ця опція оподаткування надасть більше гарантій і переваг, однак перехід на неї є добровільним, й охочі можуть залишитися на сьогоднішній третій формі оподаткування "спрощенців".

 

Як зауважив Гончарук, в уряді розраховують, що це дасть змогу через 10 років збільшити експорт галузі з $3 млрд до $10 млрд, кількість працівників у галузі зросте зі 165 тис. до 650 тис. осіб.

 

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що Служба безпеки України має ліквідувати управління з боротьби з економічною злочинністю (УБЕЗ). 

 

схожі новини