Новини 2019-09-10 15:58

Сенцов повідомив, за що окупанти пропонували йому «менший строк»

Окупантам були потрібні «викривальні свідчення на когось з Києва».

Колишній в'язень Кремля український режисер Олег Сенцов розповів, що за два тижні до президентських виборів в Україні у 2014 році окупанти хотіли дати йому менший строк. Натомість вимагали «викривальні свідчення на когось з Києва». Про це він повідомив під час прес-конференції у вівторок, 10 вересня.

 

«Приходить слідчий і каже мені: «На тебе є свідчення, ти в будь-якому разі сядеш, але можеш полегшити свою участь – дати показання на когось в Києві. От є Кличко… когось іще знаєш, хто був на Майдані, давай на будь-кого… хочеш на Кличко, хочеш на когось іншого, будь-яке прізвище нам підходить. Або даєш свідчення – отримаєш 7 років, якщо ні – підеш «паровозом» і отримаєш 20», - розповів Сенцов.

 

 

За його словами, коли після відмови отримав 20 років, не здивувався.

 

Крім того, звільнені з російської в'язниці Олег Сенцов та Олександр Кольченко розповіли, що в ув'язненні їм намагались вручити російські паспорти.

 

Раніше Кольченко підтвердив, що ФСБ вибивала його зізнання тортурами.

 

Як повідомлялося, 7 вересня, між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць. 

схожі новини