Новини 2019-09-12 11:43

Балух повідомив про намір подавати позов до ЄСПЛ проти Росії

Документи до суду готуються з 2016 року.

Колишній бранець Кремля, український активіст із Криму Володимир Балух подаватиме позов проти Росії до Європейського суду з прав людини. Про це він 12 вересня повідомив Крим.Реалії.

 

За його словами, підготовка документів для ЄСПЛ триває з грудня 2016 року.

 

«Там уже багато документів подано в ЄСПЛ. Але цей процес триває, нічого ще в цьому плані не завершено, була розмова з Гельсінською групою з прав людини. Ми працюємо разом з ними в цьому напрямку. Ми подали перші документи ще до грудня 2016 року, ще з приводу тієї статті, за якою мене судили ще до того, як я потрапив за ґрати. Збираємо всі документи, фіксуємо, ми домовилися, що я трохи отямлюся, і ми закінчимо роботу», – сказав Балух.

 

Його адвокатка Ольга Дінзе повідомила, що сторона захисту продовжуватиме оскарження вироку російського суду, а також вимагатиме відшкодування моральних збитків за місяці ув'язнення в російському ШІЗО.

 

 

Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.

 

схожі новини