Новини 2019-09-12 13:01

Рада підтримала законопроект про компенсацію іноземцям витрат на виробництво кіно в Україні

За відповідне рішення проголосували 285 народних депутатів.

Верховна Рада України у четвер, 12 вересня, у першому читанні схвалила законопроект №1058, відповідно до якого держава компенсуватиме частину витрат іноземцям при виробництві (створенні) фільмів в Україні.

 

За законопроект “Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні” щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні" проголосували 285 народних депутатів.

 

“Два роки тому було прийнято закон про державну підтримку кінематографії, де передбачалося 10 видів (підтримки - авт.) один з них в цьому законі — це відшкодування класифікованих витрат іноземним продюсерам на гроші витрачені в Україні. Саме через існування такої норми західні продюсери знімають в Європі, де практично в усіх країнах діє закон щодо так званих ребейтів з середньою ставкою у 30%. Ми пропонуємо 25% плюс 5% за використання українських творів та сюжетних ліній в Україні”, - заявив народний депутат України Олександр Ткаченко під час презентації законопроєкту на засіданні Верховної Ради України.

 

Він додав, що такі проекти будуть зніматися з залученням українських продюсерів та сприятимуть появі нових українських серіалів та фільмів. За словами Ткаченка, в законопроекті також є стаття, яка забороняє використання коштів на субсидіювання кіновиробників з країни-агресора.


Відповідно до пояснювальної записки, метою ухвалення законопроекту є створення умов, які мають сприяти залученню позабюджетних коштів, у тому числі іноземних інвестицій та коштів від іноземних суб’єктів кінематографії, у галузь кіновиробництва. Реалізація окремих положень законопроекту сприятиме популяризації української культури, літературної творчості, архітектури тощо.

 

Верховна Рада також схвалила у першому читанні законопроект №1074, який дозволить субсидіювати іноземних виробників кіно в Україні. За законопроект “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії” проголосувало 327 народних депутатів.

 

“Цей законопроект — це внесення змін до Бюджетного кодексу щодо державної підтримки, який дозволить запустити попередній законопроект (про субсидіювання іноземних виробників кіно - ред.). Мета його - привести бюджетний кодекс у відповідність до закону “Про державну підтримку кінематографії” і уточнити склад доходів та видатків державного бюджету”, - зазначив народний депутат Олександр Ткаченко.

 

Він наголосив, що цей законопроект не передбачає припинення фінансування українських виробників кіно.

 

Відповідно до пояснювальної записки, законопроект №1074 спрямований на створення сприятливих умов для виробництва фільмів, телевізійних серіалів, телевізійних фільмів та іншої кінопродукції, а також розвитку галузі кінематографії в Україні.

 

Раніше стало відомо, що Міністерство культури, молоді та спорту планує змінити принципи державного фінансування кіноіндустрії та запровадити рейтингування продюсерів. 

схожі новини