Новини 2019-09-12 16:45

Звільнений моряк Гриценко пояснив, чому не стріляли у відповідь під час атаки РФ

За словами військового, морський перехід судна з порту Одеси до Бердянська був плановим і моряки були попереджені про можливі провокації з боку РФ.

Звільнені з полону Російської Федерації військові моряки готові продовжити службу у лавах Збройних Сил України. Про це у четвер, 12 вересня, повідомив під час прес-конференції командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування Денис Гриценко.

 

“Усі 24 військовослужбовці готові продовжити службу у лавах Збройних Сил України... Ми є військовослужбовцями Збройних Сил і цим пишаємося. Якщо треба буде поїхати і виконувати завдання за призначенням, то я готовий зараз це зробити. І я на сто відсотків упевнений, що і решта хлопців також”, - сказав він.

 

На запитання, чому моряки не відкривали вогонь у відповідь по противнику, Гриценко відповів: “Ми йшли виконувати завдання не з метою застосовувати зброю. Це був мирний перехід. Це була позаштатна ситуація не спланована ні тією, ні іншою країною. І рішення треба було ухвалювати на місці. Я ухвалив таке рішення”.


За словами Гриценка, морський перехід судна з порту Одеси до Бердянська був плановим і моряки були попереджені про можливі провокації з боку РФ.

 

Крім того, старшина першої статті Олег Мельничук — командир рейдового буксира "Яни Капу" наголосив, що його екіпаж під час переходу діяв злагоджено і згідно з усіма встановленими правилами.

 

“Під час переходу екіпаж діяв дуже злагоджено, згідно з усіма встановленими правилами, всі трималися. Велика подяка екіпажу за все, що вони пройшли зі мною і що я пройшов із ними”, - сказав Мельничук.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський у четвер, 12 вересня, зустрівся зі звільненими українськими військовими моряками, яких незаконно утримували в Російській Федерації, та членами їхніх родин.

 

Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.