Новини 2019-09-12 17:50

Звільнені моряки заявили, що готові давати свідчення в російському суді

Зазначається, що моряки готові дати свідчення в разі необхідності.

Українські моряки, яких 7 вересня звільнили з російського полону, заявляють, що в разі необхідності готові дати свідчення у справі, яку проти них продовжують розслідувати в Росії.

 

Командир першого дивізіону кораблів охорони рейду морського командування Денис Гриценко 12 вересня на прес-конференції у Києві заявив, що моряки готові дати свідчення в разі необхідності.

 

"Справді нині справа в Росії триває. Слідство триває, але без моряків. Адвокати продовжують там працювати ... Якщо буде потрібна наша присутність - будь ласка, ми будемо свідчити. На території Росії нас ніхто не чекає вже, скажімо так. Якщо буде продовження, то воно буде в режимі онлайн", - зауважив він.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський у четвер, 12 вересня, зустрівся зі звільненими українськими військовими моряками, яких незаконно утримували в Російській Федерації, та членами їхніх родин.

 

Нагадаємо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць.  Так, до України повернулися 11 незаконно засуджених у Росії співгромадян, а також 24 моряки, яких Росія захопила в районі Керченської протоки у листопаді 2018 року.