Новини 2019-09-13 12:28

Зеленський заявив, що має декілька ідей щодо повернення Криму

За словами президента, "найскладніша ситуація у нас буде саме з поверненням Криму".

Президент Володимир Зеленський заявив, що має «кілька ідей» щодо повернення анексованого Росією Криму. Про це він повідомив у п'ятницю, 13 вересня, на 16-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES).

 

«З приводу Криму найскладніша ситуація, я так думаю. У мене поки що не було зустрічі ані в нормандському форматі, ані з президентом РФ Владіміром Путіним. Найскладніша ситуація у нас буде саме з поверненням Криму. Ми думаємо, у нас є кілька форматів, є кілька ідей», - сказав Зеленський.

 

Нагадаємо, 11 вересня у Страсбурзі в ЄСПЛ завершилися попередні слухання у міждержавній справі «Україна проти Росії (Крим)» щодо порушення прав людини на окупованому півострові.

 

Під час слухання Росія відкинула всі скарги України і змінила свої попередньо надані свідчення щодо дати встановлення контролю над півостровом.

 

Зокрема, Україна заявила, РФ захопила контроль над Кримом з 27 лютого 2014 року, відтак з цього дня вона несе повну відповідальність за порушення прав людини, репресії проти етнічних українців, кримських татар, релігійних діячів та загалом усіх, хто виступає проти окупаційного режиму.

 

Росія ж заявила про свою юрисдикцію над анексованим Кримом із 18 березня 2014 року та додала, що порушена справа є «політичною».

 

схожі новини