Новини 2019-09-13 19:18

Зеленський наголосив, що вибори в ОРДіЛО мають відбутися за українськими законами

Президент зауважив, що перед виборами треба визволити заручників, розвести війська у Золотому та Петрівському, а потім - по всій 400-кілометровій лінії зіткнення.

Місцеві вибори на окупованій території Донбасу мають відбутися відповідно до українського законодавства, а про їх можливий формат суспільству повідомлять після узгодження дати "нормандської зустрічі". Про це у п'ятницю, 13 вересня, заявив президент України Володимир Зеленський на спільному з президентом Естонії Керсті Кальюлайд брифінгу в Києві.

 

"Інформацію про можливість виборів на окупованих територіях я зможу прокоментувати тільки після того, як ми домовимося у "нормандському форматі"… Умови всі прописані в Мінських домовленостях. Ми готуємо план нашої розмови (на нормандській зустрічі - ред.), ми зараз узгоджуємо просто дату, і потім наше суспільство дізнається про всі деталі", - сказав Зеленський.

 

Він зауважив, що до проведення цих виборів потрібно вирішити низку складних питань: спочатку питання визволення заручників, потім - розведення військ у Золотому та Петрівському, а після цього - по всій 400-кілометровій лінії зіткнення.


"Тільки після цього ми можемо говорити про формат виборів на окупованих територіях. Якщо ми хочемо з вами вважати – а я думаю, що кожен українець вважає, що Донбас це Україна, - то місцеві вибори там повинні бути, але повинні бути за українським законодавством. Всі інші деталі і терміни я не можу з вами зараз обговорювати", - резюмував глава держави.

 

Як повідомлялося, колишній заступник глави Адміністрації президента часів Порошенка Костянтин Єлісєєв заявив, що Україна ніколи не погоджувалася на "формулу Штайнмайєра".

схожі новини