Новини 2019-09-14 17:27

Лайчак заявив про підтримку "формули Штайнмаєра"

Крім того, глава ОБСЄ наголосив на необхідності відновлення територіальної цілісності України.

Глава Організації з безпеки і співробітництва у Європі, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак заявив про підтримку так званого "плану Штайнмайєра". Про це він сказав під час виступу на форумі "Ялтинська європейська стратегія".

 

За словами глави ОБСЄ, формула Штайнмайєра є дорожньою картою для реалізації мінських угод.

 

"У нас є принцип, як читати Мінськ - це план Штайнмайєра, і я вважаю, що це хороший ґрунт (для виконання мінських домовленостей, - ред.)", - зазначив він.

 

"Раніше ми бачили, як сторони (Україна та РФ, - ред.) просто переводять стрілки один на одного (в питанні мирного урегулювання, -ред.), але зараз ситуація змінилася. Раніше російська сторона говорила, що вона хоче миру, але не має партнера в Україні. Тепер у них є партнер, і ми побачили перші результати: обмін полоненими, прогрес навколо моста у Станиці Луганській і т. д.", - додав Лайчак.

 

Крім того, глава МЗС Словаччини наголосив на необхідності відновлення територіальної цілісності України.

 

"Україна зараз є жертвою агресії - потрібно повернути мир і відновити її територіальну цілісність", - зазначив він.

 

Зокрема, "формула Штайнмайєра" передбачала порядок, при якому Верховна Рада спочатку приймає закон про проведення виборів на території ОРДЛО, потім проводяться вибори на цій території, після чого ОБСЄ робить висновок про те, чи відповідали проведені вибори європейським стандартам.