Новини 2019-09-16 10:48

Джонсон заявив про можливість Brexit найближчими тижнями

На думку прем’єра, Британія вийде з ЄС з угодою чи без.

Британський прем'єр Борис Джонсон заявив про можливість укладення угоди щодо Brexit найближчими тижнями. Про це він написав 15 вересня у своїй колонці для Daily Telegraph.

 

«Якщо ми зможемо домогтися достатнього прогресу в найближчі кілька днів, я маю намір прибути на цей важливий саміт 17 жовтня (саміт Євросоюзу – Ред.) і завершити угоду, яка буде захищати інтереси бізнесу і громадян по обидва боки каналу і по обидві сторони кордону в Ірландії», - заявив Джонсон, зауваживши, що угода «відповідатиме інтересам не тільки Британії, але і європейських друзів».

 

За словами Джонсона, британські депутати роблять будь-яку угоду про Brexit важкодосяжною. Він додав що рішення парламентарів відтермінувати Brexit справляє враження, що Велика Британія не може або не має наміру виходити з ЄС 31 жовтня.

 

«Це хибне враження. Ми вийдемо в цей день, з угодою чи без неї», - зазначив Джонсон.

 

Як повідомлялось, 6 вересня Джонсон заявив, що краще помре в канаві, аніж відкладе Brexit.

 

Нагадаємо, 4 вересня британські депутати ухвалили рішення взяти під контроль порядок денний, який зазвичай формує уряд. Таким чином у парламенті можуть поставити на голосування законопроект щодо відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го. Він змусить Джонсона просити ЄС про відстрочку Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

У результаті Джонсон запропонував провести дострокові вибори, депутати двічі відхилили цю ініціативу.

 

З 10 вересня по 14 жовтня парламент призупиняє свою роботу з ініціативи Джонсона, щоб не допустити зриву «жорсткого» Brexit 31 жовтня.