Новини 2019-09-16 18:41

У Росії стався вибух у центрі вірусології "Вектор"

У Росспоживнагляді стверджують, що в приміщенні, де прогримів вибух, не було біологічно небезпечних речовин.

У Росії під Новосибірськом у державному науковому центрі вірусології "Вектор", який має одну з найповніших у світі колекцій небезпечних вірусів, стався вибух. Про це у понеділок, 16 вересня, повідомляє Радіо Свобода.

 

Як повідомили в Росспоживнагляді, на п'ятому поверсі шестиповерхового лабораторного корпусу під час ремонтних робіт вибухнув газовий балон, після чого виникла пожежа на площі 30 квадратних метрів. Зараз вогонь ліквідовано. Постраждав один робітник. З опіками другого і третього ступеня його було доставлено в лікарню.

 

У Росспоживнагляді наголосили, що в приміщенні, де стався вибух, не було біологічно небезпечних речовин. При цьому в будівлі наукового центру вибито всі шибки.

 

У свою чергу, мер наукового міста Кольцово, де розташований "Вектор", заявив, що на момент ремонту лабораторний корпус за призначенням не використовувався. Ніколай Красніков уточнив, що вибух стався під час підготовки до фарбувальних робіт, і також запевнив, що загрози біологічної небезпеки немає.


Державний науковий центр "Вектор" був заснований у 1974 році. Він є одним з найбільших у Росії науково-виробничих комплексів, що ведуть фундаментальні дослідження в галузі природничих наук. У 1970-1980-і роки в центрі велася розробка біологічної і бактеріологічної зброї, а також засобів захисту від неї.

 

Також на "Векторі" зібрана унікальна колекція культур мікроорганізмів - зокрема, це одне з двох місць у світі, де зберігається вірус віспи. У центрі зберігається і вірус лихоманки Ебола. Зараз "Вектор" входить у структуру Росспоживнагляду.

 

Нагадаємо, 8 серпня стався вибух рідинної реактивної рухової установки Skyfall («Буревісник») на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази в Архангельській області. Рівень радіації був перевищений в 4-16 разів. Міноборони РФ заявило про загибель двох і поранення шести осіб у результаті аварії.

 

10 серпня держкорпорація Росатом заявила про загибель п'ятьох своїх співробітників і поранення ще трьох у результаті цього вибуху. У компанії зауважили, що аварія сталася «в період робіт, пов'язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці».

 

Після вибуху район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

 

Прес-служба адміністрації Сєвєродвінська повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону до двох мікрозівертів на годину при максимально допустимих 0,6 мікрозіверта.

 

У Кремлі відхрестилися від підвищення рівня радіації.

 

На інцидент відреагував американський президент Дональд Трамп: «Сполучені Штати багато дізналися після вибуху ракети в Росії. У нас є подібні, але більш просунуті технології. Вибух російського Skyfall змусив людей переживати щодо стану повітря не тільки поруч з об'єктом, але і за його межами. Недобре!», — написав Трамп у Twitter.

 

15 серпня Департамент ядерної безпеки та охорони довкілля Норвегії (DSA) заявив, що виявив крихітні кількості радіоактивного йоду в повітрі на півночі країни через кілька днів після вибуху.

 

22 серпня міністр оборони США Марк Еспер припустив, що Росія намагається розширити свій стратегічний ядерний арсенал, щоб діяти проти США.

 

Того ж дня під час екстреного засідання Радбезу ООН в.о. постпреда США Джонатан Коен вимагав від Москви інформацію про вибух.

схожі новини