Новини 2019-09-19 12:57

НАБУ відкрило низку проваджень проти Смолія

Справа стосується недостовірного декларування.

Національне антикорупційне бюро відкрило три провадження щодо голови Національного банку Якова Смолія. Про це у четвер, 19 вересня, повідомив голова прес-служби Нацагентства з питань запобігання корупції Олександр Свириденко Економічній правді.

 

«Зареєстровані три провадження. Вони відкриті на підставі обґрунтованих висновків НАЗК, які ми надіслали до НАБУ. Вони стосуються недостовірного декларування. Наразі слідчі НАБУ запросили додаткові відомості, які стосуються декларацій, і станом на сьогодні вже отримали від НАЗК доступ до декларацій Смолія», - розповів Свириденко.

 

Зазначено, що НАЗК під час перевірки встановило: Смолій у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки вказав недостовірні відомості про вартість частки у трьох нежитлових приміщеннях, дохід у вигляді процентів його та дружини, не повідомив про наявність у дружини корпоративних прав. Також Смолій не відобразив інформацію про низку власних земельних ділянок та про кошти на банківських рахунках.

 

Загальна сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015, 2016 та 2017 роки становить понад 8,5 млн, 6,6 млн та понад 3,2 млн гривень відповідно. 

 

Нагадаємо, НАБУ відкрило кримінальне провадження щодо п'ятого президента України Петра Порошенка та екс-міністра закордонних справ Павла Клімкіна.