Новини 16:12

Саудівська Аравія блокує затвердження звіту ООН про океани та зміни клімату

Звіт мають підтримати всі країни для розробки подальшої політики.

Представники Саудівської Аравії блокують схвалення комплексного звіту ООН про океани та зміни клімату, оскаржуючи попередню оцінку ООН щодо необхідності зменшення викидів вуглецю та видобутку викопного палива. Про це 24 вересня повідомляє AFP.

 

“Нафтовий гігант Саудівська Аравія блокує прийняття головного звіту ООН про океани та зміни клімату, оскаржуючи попередню оцінку ООН, в якій підкреслюється необхідність скорочення викидів вуглецю, спричинених спалюванням викопних палив", - сказано у повідомленні.  

 

Таким чином Саудівська Аравія затримує результати засідання Міжурядової групи з питань зміни клімату (МГЕЗК) в Монако, 24 вересня.

 

Звіт з засідання  обсягом у 30 сторінок має бути опублікований вранці, 25 вересня.

 

"Минуло 24 години, саудівці не бачать абсолютно ніяких компромісів. Вони підривають науку, яка лежить в основі цього звіту, і це зневажливо”, - сказав учасник засідання.

 

Суть суперечки з Саудівською Аравією полягає у неприйнятті країною оцінки МГЕЗК щодо обмеження глобального потепління на рівні у 1,5 градусів за Цельсієм.

 

Ця оцінка детально описує наслідки для людства від переходу цієї межі та необхідність значних скорочень у використанні викопного палива.

 

Відповідно до правил МГЕЗК, усі країни повинні підтримати 30-сторінковий звіт для розробки політики, з метою надання лідерам країн об'єктивної науково обґрунтованої інформації.

 

Як повідомлялося, шведська 16-річна активістка Грета Тунберг звинуватила світових лідерів у бездіяльності щодо зміни клімату під час виступу на саміті ООН щодо клімату 23 вересня.