Новини 10:46

Сенатори США вимагають розслідування затримки військової допомоги Україні

Відповідне прохання направлено до Пентагону.

Група сенаторів-демократів звернулася до Міністерства оборони США з проханням почати розслідування затримки в наданні військової допомоги Україні. Про це сенатор Дік Дурбін повідомив у своєму Twitter.

 

Дік Дурбін опублікував копію прохання, в якому вказано, що в лютому Пентагон повідомив комісію Конгресу з питань оборони про намір направити Україні 125 млн доларів. У травні Міноборони повідомило, що планує перевести ще стільки ж грошей для військової допомоги Україні.

 

“Проте з невідомих причин цей процес уповільнився протягом літа і до середини серпня сенатську комісію повідомили, що кошти не надійшли з незрозумілих та невизначених причин”, - йдеться в проханні до Пентагону.

 

 

Також у проханні сенаторів йдеться про інформацію в пресі, згідно з якою президент США намагався тиснути на президента України стосовно розслідування щодо сина потенційного опонента Трампа, Джо Байдена.

 

“Згідно з повідомленнями в пресі, затримки були здійснені через бажання президента (США – ред.) здійснити тиск на Україну та втрутитися в справи з персональним адвокатом стосовно розслідування потенційного опонента та його сім’ї», - сказано в листі.

 

У зв'язку з цим демократ звернувся до Пентагону.

 

“Я закликаю Міністерство оборонних справ США розслідувати питання про затримку військової допомоги Україні, призначеної Конгресом, нібито за вказівкою Білого дому. Затримка викликає питання щодо того, чи були чиновники Міністерства внутрішніх справ залучені до будь-якої схеми націлювання на політичного опонента”, - написав Дурбін.

 

Як повідомлялося, у США розсекретили текст скарги співробітника американської розвідки, який повідомив про телефонну розмову президента США Дональда Трампа з українським лідером Володимиром Зеленським.

 

Нагадаємо, 20 вересня стало відомо, що адвокат Трампа Руді Джуліані просив офіційну владу України розслідувати справу сина сенатора США Джо Байдена. Про це він випадково обмовився в ефірі

 

 Трамп назвав інформацію про хід розмови "фейковими новинами".

 

 Нагадаємо, 25 вересня опублікували стенограму телефонної розмови Трампа та Зеленського. 

 

Президент України Володимир Зеленський у телефонні розмові з президентом США Дональдом Трампом, запевнив, що новий Генеральний прокурор працюватиме над розслідуванням стосовно сина екс-віце-президента США Джо Байдена.

схожі новини