Новини 2019-09-26 11:23

Трамп розпорядився заборонити в’їзд родинам високопосадовців Ірану та Венесуели

Уряди обох країн загрожують демократії та стабільності США.

Президент США Дональд Трамп розпорядився заборонити іранським та венесуельським високопосадовцям і їхнім родинам в’їжджати до Сполучених Штатів. Про це йдеться в заявах, оприлюднених Білим домом у середу, 25 вересня.

 

«У Венесуелі зберігається політична та гуманітарна криза через постійну неспроможність Ніколаса Мадуро, чиновників режиму Мадуро та інших дотримуватися верховенства закону», - йдеться в заяві.

 

За словами Трампа, в інтересах США вживати заходів щодо обмеження та припинення в'їзду до США як іммігрантів чи неімігрантів, високопасадовців режиму Мадуро та інших, які формулюють, втілюють або отримують вигоду від політики чи дій, які підривають або травмують демократичні інституції Венесуели або перешкоджають відновленню конституційного уряду у Венесуелі.

 

Що стосується заяви щодо Ірану, то «уряд Ірану є державним спонсором тероризму, а Корпус вартових ісламської революції підтримує терористів і безпосередньо займається тероризмом».

 

Зазначено, що  «Іран довільно затримує громадян США, а іранський режим сприяє гуманітарним кризам, загрожує сусідам, загрожує міжнародному судноплавству та здійснює руйнівні кібератаки».

 

Нагадаємо, 19 вересня міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф заявив, що держсекретар США Майк Помпео намагається зірвати участь іранської делегації у Генасамблеї ООН у Нью-Йорку шляхом невидачі віз.

 

У результаті США таки видали візи і Заріфу, і президенту Ірану Хасану Рухані.

схожі новини