Новини 2019-09-26 13:34

Україна зробить потрібні кроки, щоб уникнути непорозумінь з Німеччиною та Францією - Кулеба

Про це він заявив у контексті опублікованої розмови Трампа та Зеленського, де згадується ЄС.

Україна зробить потрібні кроки, щоб уникнути непорозумінь з Німеччиною та Францією після оприлюдненої телефонної розмови президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського. Про це 26 вересня заявив журналістам віцепрем'єр-міністр з питань інтеграції з ЄС Дмитро Кулеба, повідомляє Укрінформ.

 

"Ми надзвичайно цінуємо підтримку Європейського Союзу загалом, ми надзвичайно цінуємо підтримку Німеччини і Франції. Є питання, де наші позиції розбіжні, наприклад, питання повернення Росії до "групи Семи" або питання "Північного потоку-2", але ми надзвичайно цінуємо їхню підтримку", - сказав Кулеба.

 

Він додав, що на робочому рівні буде зроблено "все, що має бути зроблено", аби уникнути можливих непорозумінь з цими країнами після публікації стенограми телефонної розмови президентів Зеленського і Трампа.

 

Пані Меркель та пан Макрон "не є новачками в дипломатії, і вони прекрасно розуміють контекст того, що відбувалося, і ту важливість, яку зараз має Україна і спроба розв'язати конфлікт, який почався через російську агресію, для загального стану справ Європи. Це не рівень якихось особистих образ, це рівень великої політики", - підкреслив віцепрем'єр.

 

Він зауважив, що є реальна дипломатія, коли люди розмовляють і говорять "іноді одне, іноді інше".

 

"Це робочий процес. Тут в силу внутрішньополітичної американської кризи цей процес вийшов назовні. От я б хотів, наприклад, почитати стенограми, як президент Макрон з президентом Путіним обговорює Україну, і потім ми б вирішували, хто на кого має ображатися і які кризи мають виникати", - резюмував Кулеба.

 

Нагадаємо, 25 вересня опублікували стенограму телефонної розмови Трампа та Зеленського. Виявилося, що американський лідер розкритикував пасивну позицію Європи щодо допомоги Україні, Зеленський із ним погодився. 

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський заявив, що справедливо критикував європейських лідерів у розмові з президентом США Дональдом Трампом. 

 

схожі новини