Новини 2019-09-27 15:46

У НБУ повідомили, коли відбудеться наступний етап переговорів з МВФ

За словами першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, у Нацбанку сподіваються, що Україна зможе домовитися з Фондом до кінця цього року.

Наступний етап переговорів щодо фінаснування України Міжнародним валютним фондом пройде через два тижні у Вашингтоні на щорічному зібранні країн-членів МВФ. Про це журналістам повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова в кулуарах Ukrainian Financial Forum 2019, передає liga.net.

 

"Думаю, до того моменту ми зможемо удосконалити формулювання меморандуму, який готується, і обговорити програму детально, оскільки у Вашингтоні будуть присутні всі ключові учасники переговорів", - зазначила Рожкова.

 

Вона підтвердила, що МВФ зберігає жорстку позицію щодо повернення націоналізованого Приватбанку екс-власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Інші позиції нового меморандуму перегукуються з минулими домовленостями сторін.

 

"І Приватбанк, і незалежність НБУ - ці речі звучали і в минулих меморандумах. Хочу підкреслити, що заява МВФ щодо витрат держави, пов'язаних з реструктуризованими або ліквідованими банками, стосується не тільки Приватбанку, але і інших великих банків-банкрутів, до власників яких у держави є великі питання", - сказала заступник голови НБУ.

 

За її словами, у Нацбанку, як і в Кабміні, як і раніше сподіваються, що Україна зможе домовитися з Фондом до кінця цього року.

 

Як повідомлялося, місія Міжнародного валютного фонду починає обговорення нової трирічної угоди про розширене фінансування для України.