Новини 2019-10-01 10:55

Латвія хоче повністю перевести освіту на латиську мову

У зв’язку з планами влади латвійський Російський союз заявив про наміри провести протестну демонстрацію.

Коаліція у латвійському парламенті чекає від голови Міністерства освіти і науки Ілгі Шуплінскі пропозиції щодо повного переведення освіти на латиську мову. Про це у вівторок, 1 жовтня, повідомило Delfi.

 

«Думаю, ніхто не говорить про дуже різкі або радикальні кроки, але потрібно внести ясність про те, куди ми йдемо і чого досягнемо», - пояснив прем'єр Крішьяніс Каріньш.

 

Він додав, що в Латвії одна державна мова, основі якої повинна проходити інтеграція суспільства.

 

«Щоб кожна молода людина мала можливість краще вчитися в середній школі, потрібно забезпечити, щоб до середньої школи державна мова була повністю засвоєна», - сказав він.

 

Нагадаємо, раніше латвійські партії концептуально домовилися про рух до повного переходу освіти на державну мову. Комісія Сейму з освіти, науки і культури доручить міністру розробити план такого переходу.

 

Парламентська коаліція схвалила законопроект, який зобов'язує самоврядування забезпечувати освіту латиською мовою в усіх дитячих садках.

 

У зв’язку з цими планами Російський союз Латвії заявив про наміри провести протестну демонстрацію.

 

Нагадаємо, у вересні подібне питання порушили і в Естонії. Повністю перейти на естономовне навчання планувалося з 1 вересня 2020 року. Однак, естонський парламент (Рійґікоґу) не підтримав цю ідею.

 

Також, в Україні 16 липня набув чинності ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

схожі новини