Новини 2019-10-01 14:01

Суд відмовився заарештувати Колєснікова

Суд не задовільнив скаргу прокуратури.

Дніпровський апеляційний суд не задовольнив скаргу прокуратури щодо запобіжного заходу екс-нардепу, екс-голові Дніпропетровської обладміністрації Дмитру Колєснікову і не буде його заарештовувати. Про це повідомляє Укрінформ

 

"Колегія суддів постановила: апеляційну скаргу прокурора залишити без задоволення. Постанову Жовтневого районного суду Дніпра від 16 вересня 2019 року, якою Дмитру Колєснікову обрано запобіжний захід у вигляді особистої поруки, залишити без змін", - сказав суддя.

 

Нагадаємо, 25 травня 2018 року екс-генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова. Однак Регламентний комітет парламенту не підтримав подання генерального прокурора щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата.

 

18 вересня Луценко підписав подання на притягнення до кримінальної відповідальності. Слідство зібрало докази, що Вілкул сприяв протиправній передачі в оренду ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» земельних ділянок, які були колективною власністю колгоспу. Слідство вважає, що внаслідок зловживання службовим становищем народний депутат Вілкул завдав збитків держбюджету України на 15 млн грн.

 

Що стосується Колєснікова, то він, перебуваючи на посаді очільника Агентства держмайна, у 2014 році підписав документи, відповідно до яких були відчужені два цехи Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади. У результаті це держпідприємство втратило можливість виготовляти ракети «Смерч», «Ураган» і «Град».

 

16 жовтня Верховна Рада не погодилася на зняття недоторканності з Вілкула. Луценко назвав це «днем ганьби ВР».

 

6 вересня 2019 року Вілкулу та Колєснікову оголосили про підозри. Була розпочата процедура розшуку щодо них.

 

17 вересня Жовтневий суд Дніпра відпустив обох на поруки чинного нардепа-самовисуванеця з Дніпропетровщини Дмитра Шпенова.

 

1 жовтня суд відмовився заарештувати Вілкула

 

 

схожі новини